شعار سال
 
 یعقوب هوشیار
دکتر یعقوب هوشیار
شهردار تبریز
 
 عزتی
 دکتر محمد عزتی
معاون شهرسازی و معماری
 
 شهرسازی
 
 راهنمایی استفاده از سامانه مهندسین ناظر جدید
 
 دستورالعمل نماهای شهری
 
 
 
 تصدیق گواهی
 
 نظام پیشنهادات
 
تاریخ : يکشنبه 2 مرداد 1401     |     کد : 711

گام به گام تا احداث باغ موزه ستارخان

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز از برگزاری نشست بررسی طرح پیشنهادی برای مجموعه باغ موزه ی خانه تاریخی ستارخان با حضور نمایندگان ارگان های متولی خبر داد.

به گزارش امور ارتباطات معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز، نشست بررسی طرح پیشنهادی برای مجموعه باغ موزه خانه تاریخی ستارخان با حضور فریدون بابایی اقدم رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر، محمد عزتی معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز و همچنین نمایندگان اداره کل میراث فرهنگی، اداره کل راه و شهرسازی، دانشگاه آزاد، دانشگاه هنر اسلامی و سازمان زیباسازی برگزار شد.
معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز در تشریح جزئیات این نشست گفت: بررسی طرح احداث مجموعه باغ موزه ی خانه تاریخی ستارخان با دستور شهردار تبریز و در چارچوب مصوبات قرار خدمت شهرداری منطقه 4 در دستور کار این معاونت قرار گرفته است.
وی افزود: این طرح به عنوان یکی از پروژه های تعاملی میان شهرداری تبریز و مراکز دانشگاهی است که با مشارکت دانشگاه هنر اسلامی تبریز در دست تهیه بوده و در طراحی آن از نظرات و طرح های پیشنهادی اساتید و کارشناسان حوزه تاریخ و معماری دانشگاه ها نیز استفاده می شود.
عزتی با اشاره به ثبت ملی این خانه و رویکرد شهردار تبریز در توجه به گردشگری و حفظ هویت تاریخی شهر گفت: خانه تاریخی ستارخان به عنوان اثری فرهنگی - تاریخی به شماره 19743 در فهرست آثار ملی ثبت شده است و طرح مذکور نیز در راستای اجرای بخشی از همان رویکرد و با هدف توسعه گردشگری و حفظ خانه سردار ملی به عنوان یکی از بناهای هویتی شهر صورت می گیرد.
معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز ابراز امیدواری کرد: با اجرای طرح باغ موزه ستارخان شاهد ایجاد اثری فاخر و ارزشمند در قالب یک مجموعه فرهنگی، تاریخی و هویتی در محدوده شهرداری منطقه 4 باشیم.

 


PDF چاپ چاپ