شعار سال
 
 مظفر سلیمانی
دکتر یعقوب هوشیار
شهردار تبریز
 
 عزتی
 دکتر محمد عزتی
سرپرست معاونت شهرسازی ومعماری
 
 شهرسازی
 
 راهنمای ارسال گزارشات مرحله ای
 
 دستورالعمل نماهای شهری
 
 
 
 تصدیق گواهی
 
 نظام پیشنهادات
 
تاریخ : چهارشنبه 21 ارديبهشت 1401     |     کد : 667

توسط سرپرست معاونت شهرسازی و معماری و در کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز صورت پذيرفت:

تشریح و بررسی طرح‌های تفصیلی محلات الحاقی تبریز

با حضور سرپرست معاونت شهرسازی و معماری، اعضای شورای شهر، مدیران سایر کارشناسان، طرح‌های تفصیلی محلات الحاقی در جلسه کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز، محمد عزتی صبح روز سه شنبه در جلسه کمیسیون شهرسازی و معماری نسبت به بررسی مسائل و مشکلات مراکز سکونتگاهی الحاقی به محدوده مصوب کلانشهر تبریز پرداخت و گزارشی نیز در این باره به اعضای حاضر در این جلسه ارائه کرد.
وی در تشریح این گزارش گفت: از طریق مناطق مرتبط با هر کدام از محلات الحاقی، فراخوانی برگزار شد و با انتخاب مشاورین محلی، ابتدا طرح تفصیلی فتح آباد به تصویب رسید.
با تصویب طرح تفصیلی فتح آباد، این روستا در سیستم یکپارچه و در داخل کوی خاوران قرار گرفته و طرح هادی روستایی آن نیز کنار گذاشته شده و تبدیل به طرح تفصیلی شهری شد و اکنون اهالی منطقه جنوب شرق تبریز از خدمات شهرداری منطقه ۹ تبریز بهره مند هستند.

عزتی افزود: محله خلجان بر خلاف فتح آباد، منفصل و خارج از محدوده حریم بوده و به دلیل شرایط متفاوت آن از جمله بعد مسافت و همچنین توسعه خاص شکل گیری پس از کش و قوس فراوان به تصویب رسید و از امروز با ابلاغ به شهرداری منطقه جهت ارائه خدمات در جنوب غرب تبریز تحت پوشش قرار می‌گیرد.

او ادامه داد: منطقه کوجووار نیز شرایط خاصی داشته و به دلیل وجود کارگاه های صنعتی بزرگ به ۲ قسمت صنعتی و روستایی تقسیم شده است اما موضوع مهمتر از آن که میتوان بعنوان بزرگترین دغدغه این منطقه نام برد وجود حریم ۳ زیرساخت مهم شهری یعنی پتروشیمی، خط لوله گاز پرفشار و خطوط فشار قوی برق است که علی رغم اینها طرح تفصیلی آن آماده شده و به کمیسیون ماده پنج ارسال شده است.

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز در رابطه با الحاق روستای آناخاتون نیز خاطر نشان کرد: فرآیند الحاق این روستا در سال ۹۸ تقریبا به اتمام رسید و به ماده ۵ ارسال شد اما تلاقی این روستا با ادامه اتوبان پاسداران به سمت جاده سنتو مسائلی را پیش رو آورد که مجددا در کمیته فنی ماده ۵ مطرح شده و ظرف یکماه آینده تعیین تکلیف خواهد شد‌.

عزتی درباره الحاق روستای الوار علیا نیز گفت: آماده سازی طرح این روستا انجام شده است و در جلسات آتی کمیسیون جهت تصویب مطرح خواهد شد


PDF چاپ چاپ