شعار سال
 
 مظفر سلیمانی
دکتر یعقوب هوشیار
شهردار تبریز
 
 عزتی
 دکتر محمد عزتی
سرپرست معاونت شهرسازی ومعماری
 
 شهرسازی
 
 راهنمای ارسال گزارشات مرحله ای
 
 دستورالعمل نماهای شهری
 
 
 
 تصدیق گواهی
 
 نظام پیشنهادات
 
تاریخ : سه شنبه 30 فروردين 1401     |     کد : 662

با حضور سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز در شورای مسکن شهرستان صورت گرفت:

ارائه گزارش عملکرد و اقدامات شهرداری در بازآفرینی شهری پایدار

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز با حضور در شورای مسکن شهرستان ضمن ارائه گزارش عملکرد شهرداری تبریز در بازآفرینی شهری پایدار، نسبت به بررسی چالش ها و مشکلات پیرامون آن پرداخت و مسائل و موانع موجود را تشریح کرد.به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز، جلسه شورای مسکن شهرستان عصر روز دوشنبه به ریاست فرماندار تبریز و با حضور اعضای ستاد بازآفرینی شهری و شورای مسکن شهرستان در محل فرمانداری تبریز برگزار شد.

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز در این جلسه با ارائه گزارش عملکرد شهرداری تبریز در بازآفرینی شهری پایدار، چالش های پیش روی این مجموعه را نیز تشریح کرد و گفت: در بحث بازآفرینی شهری پایدار، شهرداری تبریز فراتر از وظایف قانونی خود به این موضوع ورود کرده و چه بسا در مواردی نیز با چشم پوشی از حق قانونی خود سعی در تسهیل و اجرایی شدن آن داشته است.


عزتی با اشاره به صدور پروانه رایگان در حد تراکم مجاز در بافت های فرسوده و ناکارآمد گفت: بهترین اقدام شهرداری در این حوزه مسیرگشایی است اما متاسفانه مطالبات شهرداری از بابت تعهدات دولت نسبت به صدور پروانه های ساختمانی به دلیل مشکلات اقتصادی و بودجه ای وصول نشده است.
وی افزود: متولی اصلی احیا و بهسازی بافت های ناکارآمد و فرسوده اداره راه و شهرسازی است اما با توجه به وسعت بالای بافت های ناکارآمد و فرسوده کلانشهر تبریز جمعیت بسیار زیادی در این بافت سکونت دارند و همین امر موجب شده است تا خدمات رسانی به آن مناطق سخت شود و در نتیجه بار اصلی مشکلات آن متوجه شهرداری شود.


سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز اظهار امیدواری کرد با تعیین تکلیف مالکیت اراضی دولتی و ارائه تسهیلات بانکی کم بهتره بتوان بخشی بزرگی از معضلات بافت های فرسوده را از طریق جابجایی، مسیرگشایی، مقاوم سازی، ایجاد پارک های محله ای و... مرتفع کرد.
PDF چاپ چاپ