شعار سال
 
 مظفر سلیمانی
دکتر یعقوب هوشیار
شهردار تبریز
 
 عزتی
 دکتر محمد عزتی
سرپرست معاونت شهرسازی ومعماری
 
 شهرسازی
 
 راهنمای ارسال گزارشات مرحله ای
 
 دستورالعمل نماهای شهری
 
 
 
 تصدیق گواهی
 
 نظام پیشنهادات
 
تاریخ : سه شنبه 30 فروردين 1401     |     کد : 661

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز:

هدف از سیاست ناحیه بندی همان اجرای سیاست محله محوری است

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز گفت: چند سالی است که نظام مشارکتی در امور جاری شهرها، به خصوص مدیریت شهری حاکم شده و بدون مشارکت و حضور مردم کاری از پیش نمی‌توانیم ببریم.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز، محمد عزتی روز گذشته در نشست بررسی و تعیین ناحیه بندی مناطق اظهار کرد: بالغ بر ۲۵ دستگاه اجرایی درگیر مسائل شهر و مردم هستند ولی مردم فقط شهرداری را می‌شناسند.
وی افزود: منطقه‌بندی ما همان ۱۰ منطقه است ولی جمعیت این مناطق ۳۰ درصد افزایش داشته است چرا که بجای توسعه افقی، توسعه عمودی داشته ایم  و بنابرین شهرداران مناطق نیز باید نسبت به گذشته به همان میزان (30 درصد) خدمات خود را افزایش دهند.
سرپرست معاونت شهرسازی و معماری خاطرنشان کرد: سیاست ما در ناحیه‌محوری کردن مناطق تبریز، همان سیاست محله‌محوری است که بهترین نوع سیاست حداقل در یک قرن گذشته است و علاوه بر اینکه مردم محلات می توانند مشارکت بالایی در امور شهری داشته باشند، اجرای این سیاست منجر به شفاف سازی پرسنل شهرداری نیز می شود.
عزتی در خاتمه افزود: علاوه بر شفافیت، یکی دیگر از مزایای ناحیه‌محوری ارتباط مستقیم با سامانه ۱۳۷ است که به عنوان خدمات اورژانسی شهرداری معرفی می‌شود و زمان اجرای درخواست شهروندان را به حداقل ممکن می رساند.


PDF چاپ چاپ