شعار سال
 
 شهین باهر
دکتر ایرج شهین باهر
شهردار کلانشهر تبریز 
 
 عزتی
 دکتر محمد عزتی
معاون شهرسازی ومعماری
 
 شهرسازی
 
 راهنمای ارسال گزارشات مرحله ای
 
 دستورالعمل نماهای شهری
 
 
 
 تصدیق گواهی
 
 نظام پیشنهادات
 
تاریخ : يکشنبه 26 بهمن 1399     |     کد : 551

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کلانشهر تبریز خبر داد:

رشد 15 درصدی تعداد پروانه‌های ساختمانی صادره شهرداری کلانشهر تبریز

تعداد و زیربنای پروانه‌های ساختمانی صادره در یازده ماهه سال 1399 نسبت به زمان مشابه سال قبل، در کلانشهر تبریز به ترتیب 15 و 25 درصد افزایش یافته است.

تعداد و زیربنای پروانه‌های ساختمانی صادره در یازده ماهه سال 1399 نسبت به زمان مشابه سال قبل، در کلانشهر تبریز به ترتیب 15 و 25 درصد افزایش یافته است.

معاون شهرسازی و معماری کلانشهر تبریز با اعلام این خبر افزود: علیرغم محدودیت‌های ناشی از کرونا در کشور، آمار پروانه‌های ساختمانی صادره از شهرداری‌های مناطق دهگانه تبریز در یازده ماه سال 1399 به تعداد 2932 فقره با زیربنای 2654813 مترمربع رسیده است. این در حالیست که در یازده ماهه سال قبل، 2549 فقره با زیربنای 2124442 مترمربع پروانه‌های ساختمانی صادر شده بود که براین اساس، آمار تعداد پروانه های ساختمانی صادره از شهرداری‌های مناطق دهگانه تبریز به صورت میانگین در یازده ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته حدود 15% و زیربنای پروانه‌های ساختمانی حدود 25%  افزایش داشته است. دکتر عزتی ادامه داد: تعداد پروانه‌های صادره در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری نیز از 680 فقره با زیربنای 371918 مترمربع در مدت مشابه سال قبل به 764 فقره با 421556 مترمربع زیربنا رسیده که نشانگر رشد قابل ملاحظه تعداد و زیربنای نوسازی محدوده‌های مشمول بازآفرینی می‌باشد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز در پایان اظهار امیدواری کرد با راه‌اندازی صدور پروانه دو مرحله‌ای از ابتدای خرداد سال جاری و با حمایت سایر ارگان ها از طریق پرداخت تسهیلات بانکی کم بهره در محدوده‌های مشمول بازآفرینی شهری و اعلام حرایم توسط دستگاه‌های اجرایی، جهت جلوگیری از استعلامات متعدد، شاهد تسهیل فرایند صدور پروانه ساختمانی و ان شاالله رونق هرچه بیشتر ساخت و ساز و توسعه شهر در آینده باشیم. PDF چاپ چاپ