شعار سال
 
 شهین باهر
دکتر ایرج شهین باهر
شهردار کلانشهر تبریز 
 
 عزتی
 دکتر محمد عزتی
معاون شهرسازی ومعماری
 
 شهرسازی
 
 راهنمای ارسال گزارشات مرحله ای
 
 دستورالعمل نماهای شهری
 
 
 
 تصدیق گواهی
 
 نظام پیشنهادات
 
تاریخ : پنجشنبه 16 بهمن 1399     |     کد : 550

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز:

جلب مشارکت کودکان، یکی از اهداف مهم شهر دوستدار کودک است

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز گفت: یکی از اهداف مهم شهر دوستدار کودک، جلب مشارکت کودکان و در نظر گرفتن خواسته های آنها در ساختن شهر است.

محمد عزتی امروز در گفتگو با شهریار با اعلام خبر رونمایی از پوستر پویش "کودکان و توسعه شهر"، افزود: پوستر پویش کودکان و توسعه شهر در قالب شهر دوستدار کودک و در راستای تهیه سند فرادست طراحی شهری تبریز رونمایی شد که در این پوستر به کودکان گفته شده که نقاشی بکشند، مطلب بنویسند و به شهردار بگویند که دوست دارند فضاهای شهری چگونه باشد.

او اضافه کرد: همه کودکان و نوجوانان تا ۱۸ سال تمام می توانند در این پویش جمعی شرکت کنند. به آثار مرتبط در این پویش، به قید قرعه و تفکیک گروه های سنی جوایز نفیس اهدا می شود.

عزتی با بیان اینکه اخذ نظر کودکان در راستای تهیه سند فرادست طراحی شهری تبریز موضوع مدنظر شهر دوستدار کودک است، گفت: در موضوع شهر دوستدار کودک، همه باید کودک را دوست داشته باشند و این مسئولیت نباید فقط متوجه شهرداری تبریز باشد.

او افزود: با چنین اقداماتی، دیدگاه توجه و حمایت از کودکان در شهر رواج پیدا می کند و این موضوع باید به یک مطالبه عمومی در تمامی نهادها و ادارات تبدیل شود.

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز اعلام کرد: طبق تصمیمی که اتخاذ شده، در تمامی پاساژها و کاربری های عمومی باید اتاق مادر و کودک وجود داشته باشد. این اتاق در تفرجگاه عون بن علی، ائل گلی و در ترمینال تبریز نیز ایجاد می شود.

او به لزوم مشارکت بهزیستی و آموزش و پرورش که با کودکان ارتباط مستقیم دارند، اشاره کرد و گفت: در خصوص خواسته های کودکان که در دین و مسلک ما هم به آن توجه زیادی شده است، باید مطالبه عمومی ایجاد شود و این موضوع به تدریج جایگاه خود را به دست بیاورد.


PDF چاپ چاپ