شعار سال
 
 شهین باهر
دکتر ایرج شهین باهر
شهردار کلانشهر تبریز 
 
 عزتی
 دکتر محمد عزتی
معاون شهرسازی ومعماری
 
 شهرسازی
 
 راهنمای ارسال گزارشات مرحله ای
 
 دستورالعمل نماهای شهری
 
 Covid 19
 
 تصدیق گواهی
 
 نظام پیشنهادات
 
تاریخ : سه شنبه 6 آبان 1399     |     کد : 537

چاپ و انتشار بروشور ضوابط احداث و تجهیز اتاق مادر و کودک به همت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز

محمد عزتی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز از انتشار بروشور «ضوابط احداث و تجهیز اتاق مادر و کودک» خبر داد.

محمد عزتی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز از انتشار بروشور «ضوابط احداث و تجهیز اتاق مادر و کودک» خبر داد و افزود این ضوابط به استناد مصوبه بند 5 صورتجلسه مورخه 98/10/11کمیسیون ماده 5 تبریز تدوین و جهت افزایش آگاهی های جمعی در اختیار جامعه مخاطب قرار گرفته است.
این ضوابط برای اولین بار در کشور، به همت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز، در راستای تحقق اهداف شهر دوستدار کودک، با توجه به دستورالعمل های ابلاغی از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و استاندارد ملی ایران و به جهت افزایش ضمانت اجرایی دستورالعمل‌های موجود، تدوین و مراحل استصوابی آن طی شده است. افزایش میزان خدمات رسانی به مادران و کودکان بویژه نوزادان و حضور پذیری فضاهای شهری و اماکن عمومی برای این قشر از جامعه از پیامدهای اجرای این ضوابط خواهد بود.
بر اساس این مصوبه بسیاری از کاربری ها منجمله اداری و انتظامی، تجاری، ورزشی، درمانی، فرهنگی – هنری، پارک‌ها، مذهبی، تجهیزات شهری، حمل و نقل و انبارداری، تفریحی – گردشگری و باغات و کشاورزی در صورتی که مشمول شرایط ذکر شده در بندهای آن باشند، ملزم به احداث و تجهیز اتاق های مادر و کودک خواهند بود.
اتاق مادر کودک فضایی است که جهت ارج نهادن به بانوان و کودکان، برای تغذیه، نظافت و استراحت مادران و کودکان زیر شش سال در فضاهای عمومی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.PDF چاپ چاپ