شعار سال
 
 شهین باهر
دکتر ایرج شهین باهر
شهردار کلانشهر تبریز 
 
 عزتی
 دکتر محمد عزتی
معاون شهرسازی ومعماری
 
 شهرسازی
 
 راهنمای ارسال گزارشات مرحله ای
 
 دستورالعمل نماهای شهری
 
 Covid 19
 
 تصدیق گواهی
 
 نظام پیشنهادات
 
تاریخ : پنجشنبه 10 مهر 1399     |     کد : 534

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری مجمع شهرداران کلان‌شهرهای کشور مطرح کرد:

ضرورت نگاه ویژه به حریم کلانشهرها

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز گفت: نگاه ویژه به حریم کلانشهرها موضوعی است که به لحاظ منطقه ای امری ضروری تلقی می شود.

در دیدار معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز و مدیرکل دفتر تقسیمات سیاسی وزارت کشور، ضرورت نگاه ویژه به حریم کلانشهرها مطرح شد.

دکتر عزتی در این دیدار ضمن تبریک انتصاب خانم دکتر احمدی به عنوان مدیرکل دفتر تقسیمات سیاسی وزارت کشور، بر ضرورت نگاه ویژه به حریم کلانشهرها به لحاظ تاثیر منطقه­ای آنها اشاره کرد و افزود: بیش از 40 درصد جمعیت شهری ایران در 18 کلانشهر متمرکز شده و نگاه صرف سیاسی، موجب عدم تحقق‌پذیری طرح­های مجموعه شهری و جامع در اراضی حریم شهرها می‌شود.


 او با تاکید بر اینکه عدم نظارت کافی در اراضی واقع در گستره حریم شهر به دلیل چندگانگی مدیریتی، تاثیر سوء و جبران­ناپذیری را در پی دارد، ادامه داد نتیجه این چالش­ها و مشکلات عدیده­، همانا در خطر قرار گرفتن پهنه سرزمینی توسعه آتی کلانشهرهای کشور است.

خانم احمدی، مدیر کل دفتر تقسیمات سیاسی وزارت کشور نیز با تاکید بر جایگاه کلانشهرهای کشور، پیگیری لایحه مستثنی شدن حریم کلانشهرها از تقسیمات سیاسی از طریق هیئت دولت و مجلس را ضروری دانسته و بر توجه و تعامل به جنبه­های سیاسی و برنامه­ریزی در تهیه طرح­های توسعه شهری تاکید کرد. 


PDF چاپ چاپ