شعار سال
 
 شهین باهر
دکتر ایرج شهین باهر
شهردار کلانشهر تبریز 
 
 عزتی
 دکتر محمد عزتی
معاون شهرسازی ومعماری
 
 شهرسازی
 
 راهنمای ارسال گزارشات مرحله ای

 
 دستورالعمل نماهای شهری
 
 Covid 19
 
 تصدیق گواهی
 
 نظام پیشنهادات
 
تاریخ : دوشنبه 16 تير 1399     |     کد : 530

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز اعلام کرد:

تقدیر از فعالیت های شهر تبریز در کتابچه «جوایز الهام‌بخش ابتکار شهرهای دوستدار کودک ۲۰۱۹» توسط صندوق کودکان سازمان ملل متحد

در سراسر دنیا، شهرها و جوامع گام‌هایی کوچک و بزرگ به سمت دوستدارکودک شدن برمی‌دارند. به مناسبت برگزاری اجلاس شهرهای دوستدار کودک در سال ۲۰۱۹ در شهر کلن آلمان، «جوایز الهام‌بخش ابتکار شهرهای دوستدار کودک ۲۰۱۹»، از راهکارها یا پروژه‌های نوآورانه و الهام‌بخش که موجب ارتقاء سطح رفاه و سلامت کودکان و نوجوانان در سطح محلی، شهرها و جوامع می‌شود، تقدیر به‌عمل آورد. 
 

در این نشست جهانی بیش از ۲۰۰ پروژه برای شش گروه جایزه ارسال شد که عبارتند از: عدم تبعیض و برابری- مشارکت معنادار کودک- خدمات اجتماعی دوستدار کودک- محیط زیست ایمن، امن و پاکیزه- زندگی خانوادگی، بازی و اوقات فراغت و سیاست‌های دوستدار کودک. شهرهای تهران، تبريز، اصفهان، مشهد، شيراز، سمنان، يزد، اوز و زرند بهترين اقداماتشان را برای شرکت در این رقابت ارسال نمودند كه پس از بررسي و ارزيابي براي دبيرخانه مسابقه فرستاده شد. 

هم اكنون كتابچه جوايز الهام بخش چاپ شده است كه ۱۵ نمونه از اقدامات ۹ شهر ایران در این کتابچه آورده شده است. 

عزتی با اعلام این خبر افزود: معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز در قالب فعالیت های شهر دوستدار کودک، با دو پروژه از شهر تبریز در این رقابت بین المللی شرکت کرده بود؛ مورد اول فعالیت مشترک معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و شهرداری منطقه 6، با عنوان «مشارکت کودکان در فرآیند طراحی شهری پارک‌های محلی»، در قالب گروه رقابتی مشارکت معنی‌دار کودکان بود. 

 

 

مورد دوم نیز انعکاس فعالیت یکی از سمن‌های فعال شهر در حوزه کودکان با عنوان «پروژه حمایت از کودکان مستعد تحصیل در تبریز (نیکان آینده)»، در گروه رقابتی عدم تبعیض و برابری، بازتاب دهنده اقدامات انجمن خیریه حمایت از کودکان مستعد تحصیل (حکمت) بود. 
 
 

گفتنی است یونیسف ایران و وزارت کشور اخیراً اعلام کردند که پس از ارزیابی‌ها، ۱۲ شهر از ایران به عنوان شهرهای پایلوت دوستدار کودک انتخاب شده‌اند که تبریز  یکی از این 12 شهر بوده و بایستی بیش از پیش گامهایی هدفمند برای ارتقا کیفیت زندگی کودکان و کسب نشان شهر دوستدار کودک یونیسف بردارد. 
 


PDF چاپ چاپ