شعار سال
 
 شهین باهر
دکتر ایرج شهین باهر
شهردار کلانشهر تبریز 
 
 عزتی
 دکتر محمد عزتی
معاون شهرسازی ومعماری
 
 شهرسازی
 
 راهنمای ارسال گزارشات مرحله ای

 
 دستورالعمل نماهای شهری
 
 مسابقه تهران شفاف
 
 تصدیق گواهی
 
 نظام پیشنهادات
 
تاریخ : چهارشنبه 3 مهر 1398     |     کد : 469

عبور تعداد ثبت درخواست های شهرسازی از 32 هزار درخواست

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز خبرداد: تعداد مراجعات براساس درخواست های ثبت شده برای مجوزهای شهرسازی در حوزه شهرسازی مناطق از 32 هزار فقره گذشت.

به گفته دکتر عزتی، برابر آمار استخراجی از سیستم یکپارچه شهرسازی، تعداد درخواستهای ثبت شده جهت دریافت مجوزهای شهرسازی در 6 ماهه اول سال 1398 از 32 هزار درخواست عبور کرد.

معاون شهرسازی و معماری کلانشهر تبریز با اعلام این موضوع خاطر نشان کرد: آمار درخواستهای ثبت شده در سیستم یکپارچه حوزه شهرسازی شهرداری های مناطق دهگانه تبریز در شش ماهه اول سال جاری به تعداد 32022 فقره درخواست بوده که در مجموع 24825 معادل 76 درصد درخواست ها، مجوز صادره شده است.

شایان ذکر است در معاونت شهرسازی و معماری مناطق، بالغ بر 20 نوع مجوز در قالب 33 چرخه الکترونیکی، در گروه های چهارگانه پروانه، پایانکار، عدم خلاف و پاسخ استعلام ها از جمله پروانه های احداث، اصلاحیه، تمدید، تجدید بنا، مجوزهای حفاری، مفاصا حساب، تفکیک، استعلام ادارات، ثبت و دفترخانه، گواهی های عدم خلاف، پایانکار و... صادر می شود.

همچنین دکتر عزتی اظهار امیدواری کرد باتوجه به راه اندازی سامانه شهروند سپاری جهت ثبت درخواست، اسکن و بارگذاری مدارک و پیگیری غیرحضوری در منطقه 9 به صورت پایلوت و سوابق آرشیو الکترونیکی تمامی مجوزهای صادره در کلانشهر تبریز، در آینده نزدیک شاهد واگذاری سوابق الکترونیکی و ثبت درخواست و پیگیری الکترونیکی به خود مردم از طریق اینترنت در سامانه خدمات شهروندان خواهیم بود. 


ساناز نجدپور