شعار سال
 
 شهین باهر
دکتر ایرج شهین باهر
شهردار کلانشهر تبریز 
 
 عزتی
 دکتر محمد عزتی
معاون شهرسازی ومعماری
 
 شهرسازی
 
 راهنمای ارسال گزارشات مرحله ای

 
 دستورالعمل نماهای شهری
 
 تصدیق گواهی
 
تاریخ : يکشنبه 26 خرداد 1398     |     کد : 446

با همت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز برگزار شد:

مشارکت کودکان در فرآیند طراحی شهری

با توجه به اهمیت نقش  کودکان در طرح های توسعه شهری که نزدیک به یک سوم از جمعیت شهر تبریز را به خود اختصاص داده‌اند و نیز رسالت مسئولین شهری برای آموختن هنر تغییر در محیط شهری به کودکان به عنوان شهروندان و مدیران آینده؛ ضرورت دخیل نمودن این قشر از جامعه را در پروسه تصمیم سازی‌ها، اجرا، محافظت و نگهداری از فضاهای شهری دو چندان می کند.
 

معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز در راستای سلسله اقدامات خود برای تحقق شهر دوستدار کودک، با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و شهرداری منطقه 6  نسبت به اجرای پروژه‌ای مشارکتی جهت بهره مندی از ایده‌ها و نظرات کودکان و نوجوانان در طراحی پارک صفاری تبریز اقدام نموده‌است.
 

در این برنامه، در قالب یک کارگروه از کودکان خواسته شده تا ایده‌ها و خواسته‌های خود را در طراحی یک پارک به صورت نقاشی بر روی پانل‌های سرامیکی ترسیم کنند. نظرات آنان، بعد از تحلیل توسط بدنه متخصص، در طرح این پارک و سایر پارک‌های در دست طراحی مورد استفاده واقع خواهد شد و با نام خود کودکان به صورت دائم به عنوان بخشی از جداره پارک بر روی دیوار نصب خواهد گردید تا نمادی باشد از تعامل سازنده بدنه اجرایی شهر با کودکان و آینده سازان کشور.
 

 


ساناز نجدپور