شعار سال
 
 شهین باهر
دکتر ایرج شهین باهر
شهردار کلانشهر تبریز 
 
 عزتی
 دکتر محمد عزتی
معاون شهرسازی ومعماری
 
 شهرسازی
 
 راهنمای ارسال گزارشات مرحله ای

 
 دستورالعمل نماهای شهری
 
 مسابقه تهران شفاف
 
 تصدیق گواهی
 
 نظام پیشنهادات
 
تاریخ : پنجشنبه 26 ارديبهشت 1398     |     کد : 444

دکتر عزتی معاون شهردار تبریز و رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری کلانشهرهای کشور اعلام کرد:

نشست مشترک کمیسیون شهرسازی و معماری کلانشهرهای کشور با کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با موضوع بررسی استقرار سامانه یکپارچه اطلاعات مکانی در کلانشهرها برگزار شد.

نشست مشترک کمیسیون شهرسازی و معماری کلانشهرهای کشور با کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با موضوع بررسی استقرار سامانه یکپارچه اطلاعات مکانی در کلانشهرها، برگزار شد.
 

در این نشست که با حضور معاون وزیر و مدیران وزارت راه و شهرسازی و جانشین سازمان شهرداریها در محل مجلس شورای اسلامی انجام گرفت، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری کلانشهرهای کشور اعلام کرد شهرداریها یکی از مجریان اصلی مصوبات مجلس هستند و در هر قانونی حتی غیر مرتبط با شهرداریها برای آنها نقشی دیده میشود. و لزوم استعلامهای متعدد برای تعهدات دستگاهها در قوانین باعث شده یا نگاه عموم به این نهاد مطالبه گرانه باشد و شهرداری به عنوان گلوگاهی برای دستگاهها دیده شود. 
 

عزتی با بیان این موضوع ضمن تاکید بر ضرورت ایجاد سامانه یکپارچه اطلاعات مکانی که در بند ط ماده 59 قانون برنامه ششم پیش بینی شده، آن را عاملی برای کاهش استعلامها و بروکراسی اداری دانست. 
 

در این جلسه همچنین موضوعات مربوط به مشکلات حریم یکپارچه کلانشهرها، بازآفرینی شهری و مدیریت زمین و مغایرتهای فی مابین ضوابط و مقررات شهرسازی با بعضی از قوانین مصوب مورد بررسی قرار گرفت. 
 

دکتر عزتی همچنین آمادگی کمیسیون شهرسازی کلانشهرها را برای همفکری با کمیسیونهای تخصصی مجلس در تدوین و بررسی قوانین اعلام کردند.

 


ساناز نجدپور
چاپ چاپ