شعار سال
 
 شهین باهر
دکتر ایرج شهین باهر
شهردار کلانشهر تبریز 
 
 عزتی
 دکتر محمد عزتی
معاون شهرسازی ومعماری
 
 شهرسازی
 
 راهنمای ارسال گزارشات مرحله ای

 
 دستورالعمل نماهای شهری
 
 تصدیق گواهی
 
تاریخ : پنجشنبه 26 ارديبهشت 1398     |     کد : 444

دکتر عزتی معاون شهردار تبریز و رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری کلانشهرهای کشور اعلام کرد:

نشست مشترک کمیسیون شهرسازی و معماری کلانشهرهای کشور با کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با موضوع بررسی استقرار سامانه یکپارچه اطلاعات مکانی در کلانشهرها برگزار شد.

نشست مشترک کمیسیون شهرسازی و معماری کلانشهرهای کشور با کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با موضوع بررسی استقرار سامانه یکپارچه اطلاعات مکانی در کلانشهرها، برگزار شد.
 

در این نشست که با حضور معاون وزیر و مدیران وزارت راه و شهرسازی و جانشین سازمان شهرداریها در محل مجلس شورای اسلامی انجام گرفت، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری کلانشهرهای کشور اعلام کرد شهرداریها یکی از مجریان اصلی مصوبات مجلس هستند و در هر قانونی حتی غیر مرتبط با شهرداریها برای آنها نقشی دیده میشود. و لزوم استعلامهای متعدد برای تعهدات دستگاهها در قوانین باعث شده یا نگاه عموم به این نهاد مطالبه گرانه باشد و شهرداری به عنوان گلوگاهی برای دستگاهها دیده شود. 
 

عزتی با بیان این موضوع ضمن تاکید بر ضرورت ایجاد سامانه یکپارچه اطلاعات مکانی که در بند ط ماده 59 قانون برنامه ششم پیش بینی شده، آن را عاملی برای کاهش استعلامها و بروکراسی اداری دانست. 
 

در این جلسه همچنین موضوعات مربوط به مشکلات حریم یکپارچه کلانشهرها، بازآفرینی شهری و مدیریت زمین و مغایرتهای فی مابین ضوابط و مقررات شهرسازی با بعضی از قوانین مصوب مورد بررسی قرار گرفت. 
 

دکتر عزتی همچنین آمادگی کمیسیون شهرسازی کلانشهرها را برای همفکری با کمیسیونهای تخصصی مجلس در تدوین و بررسی قوانین اعلام کردند.

 


ساناز نجدپور
چاپ چاپ