شعار سال
 
 شهین باهر
دکتر ایرج شهین باهر
شهردار کلانشهر تبریز 
 
 عزتی
 دکتر محمد عزتی
معاون شهرسازی ومعماری
 
 شهرسازی
 
 راهنمای ارسال گزارشات مرحله ای

 
 دستورالعمل نماهای شهری
 
 تصدیق گواهی
 
تاریخ : سه شنبه 28 اسفند 1397     |     کد : 430

رشد تعداد مراجعات و مجوزهای صادره در حوزه شهرسازی مناطق

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز: رشد تعداد مراجعات و مجوزهای صادره در حوزه شهرسازی مناطق

به گفته عزتی، برابر آمار استخراجی از سیستم یکپارچه شهرسازی، تعداد درخواستهای ثبت شده و مجوزهای صادره در سال 1397 نسبت به مدت زمان مشابه در سال قبل به ترتیب 19 و 21 درصد افزایش یافته است.   
معاون شهرسازی و معماری کلانشهر تبریز با اعلام این موضوع بیان کرد: آمار درخواستهای ثبت شده در سیستم یکپارچه حوزه شهرسازی شهرداریهای مناطق دهگانه تبریز در دوازده ماه سال جاری به تعداد 73782 فقره درخواست بوده که در مجموع 61325 مجوز صادره شده است. این در حالی است که تعداد درخواستهای ثبت شده در دوازده ماه سال 1396 به تعداد 59932 فقره درخواست و مجموع مجوزهای صادره نیز 47159 بوده که نشانگر رشد حدود 19 درصدی تعداد درخواستها و افزایش 21 درصدی مجوزهای صادره می باشد.
همچنین دکتر عزتی اظهار امیدواری کرد که با راه¬اندازی سامانه خدمات شهروندان و ثبت درخواست درخواست توسط ارباب رجوع، شاهد تسهیل ثبت درخواست و افزایش مجوزهای صادره در سال 98 خواهیم بود.
شایان ذکر است در معاونت شهرسازی و معماری مناطق، بالغ بر 20 نوع مجوز در گروه¬های چهارگانه پروانه، پایانکار، عدم خلاف و پاسخ استعلام¬ها از جمله پروانه¬¬های احداث، اصلاحیه، تمدید، تجدید بنا، مجوزهای حفاری، مفاصا حساب، تفکیک، استعلام ادارات، ثبت و دفترخانه، گواهی¬های عدم خلاف، پایانکار و... صادر می¬شود.


 


ساناز نجدپور