شعار سال
 
 شهین باهر
دکتر ایرج شهین باهر
شهردار کلانشهر تبریز 
 
 عزتی
 دکتر محمد عزتی
معاون شهرسازی ومعماری
 
 شهرسازی
 
 راهنمای ارسال گزارشات مرحله ای

 
 دستورالعمل نماهای شهری
 
 تصدیق گواهی
 
تاریخ : سه شنبه 28 اسفند 1397     |     کد : 429

راه اندازی سامانه آنلاین دریافت گزارشات مرحله ای مهندسین ناظر

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز : جهت ساماندهی و دستیابی به اهداف و سیاست‌های دولت الکترونیک و تسریع امور شهروندان و مهندسین گرامی سامانه آنلاین دریافت گزارشات مرحله ای مهندسین ناظر در چهارچوب سیستم یکپارچه شهرسازی راه اندازی شد.

عزتی با اعلام این خبر افزود :
در راستای تسهیل ارائه گزارشات مرحله ای مهندسین ناظر و کاهش سفر های زائد درون شهری و همچنین تسریع در روند جلوگیری از تخلفات ساختمانی و تضییع حقوق شهروندان محترم سامانه آنلاین دریافت گزارشات مرحله ای مهندسین ناظر به همت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز راه اندازی گردید. از اهداف اصلی این سامانه می توان به اجرای دقیق و کامل مقررات ملی ساختمان، تسریع روند رسیدگی به گزارشات مرحله ای مهندسین ناظر، برخورد سریع با تخلفات ساختمانی، ارائه خدمات الکترونیکی و غیر حضوری به مهندسین بر بستر سیستم یکپارچه شهرسازی و جلوگیری از اتلاف منابع ملی و ... اشاره کرد.
 
 
از جمله امکانات سامانه می توان به چاپ گزارش کارکرد، نمودار های تحلیلی عملکرد مهندس، مشاهده موقعیت مکانی پروژه ها برروی نقشه، امکان ویرایش اطلاعات شخصی از طریق خوداظهاری، مشاهده اطلاعات سایر مهندسین از جمله شماره تماس آنها، ارسال گزارش مرحله ای به شهرداری، مشاهده آرشیو گزارشات سایر مهندسین هر پرونده، مشاهده تصویر اسکن شده کلیه نقشه-های ساختمانی و ... که پس ثبت نام توسط کارشناسان واحد امور مهندسین و تایید و احراز هویت توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان به مهندسین ارائه می شود شایان ذکر است تا کنون نزدیک به 2500 نفر از مهندسین و شرکت های حقوقی عضو سازمان نظام مهندسی در سامانه ثبت نام نموده اند.
 
 


 


ساناز نجدپور