شعار سال
 
 شهین باهر
دکتر ایرج شهین باهر
شهردار کلانشهر تبریز 
 
 عزتی
 دکتر محمد عزتی
معاون شهرسازی ومعماری
 
 شهرسازی
 
 راهنمای ارسال گزارشات مرحله ای

 
 دستورالعمل نماهای شهری
 
 تصدیق گواهی
 
تاریخ : شنبه 15 دي 1397     |     کد : 411

استاندار آذربایجان شرقی: شهرداری تنها متولی رفع معضلات بافت حاشیه نشین نیست

استاندار آذربایجان شرقی بیان کرد: مسئله حاشیه نشینی در طول چندین سال به وجود آمده است و شهرداری به تنهایی نمی تواند این معضل را حل کند.

به گزارش شهریار نیوز، محمدرضا پورمحمدی در دیدار صمیمی مهندسان شهرسازی که با حضور شهردار تبریز، مدیر کل اداره راه و شهرسازی و رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان در محل معاونت شهرسازی شهرداری تبریز صورت گرفت، گفت: در تبریز افراد متخصص و تحصیل کرده بسیاری وجود دارند که بهره بردن از حضور آنان در عرصه های مختلف، می تواند زمینه های رشد و اعتلای شهر اولین ها را فراهم سازد.
 

پورمحمدی همچنین تاکید کرد: متاسفانه نگاه خرد، جزئی و شخصی به بسیاری از مسائل شهری باعث شده مسائل و مشکلات کلان را نبینیم و در نتیجه با مشکلات فراوانی مواجه شویم.وی همچنین با اشاره به معضل حاشیه نشینی در کلانشهرهایی چون تبریز، بیان کرد: مسئله حاشیه نشینی در طول چندین سال به وجود آمده است و شهرداری به تنهایی نمی تواند این معضل را حل کند.
 
 
پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد: اکنون بیش تر از اینکه مشکل تکنولوژی و سرمایه داشته باشیم، با کمبود تئوری مواجه هستیم.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با تاکید بر اهمیت علوم جغرافیایی بیان کرد: شهرسازی یکی از مهم ترین علوم حوزه مهندسی و جغرافیا است و با شهرسازی می توان به مقوله شهر، نگاه چندوجهی داشت.
 

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه بر ضرورت باارزش شمردن سرمایه های اجتماعی هر شهر تاکید کرد و گفت: ۳۳درصد از فارغ التحصیلان دانشگاهی ما در استان بیکار هستند و این باعث به وجود آمدن ناامیدی و بدبینی در جامعه می شود.وی اضافه کرد: مفهوم شهر فقط شامل ساختمان ها و خیابان ها نمی شود، بلکه ما باید به انسان ها نیز به عنوان سرمایه های اجتماعی شهر، ارزش قائل شویم.
 

وی ادامه داد: اینک بیش از همه چیز نیازمند تدبر و اندیشه هستیم، به همین خاطر باید مشکلات را آسیب شناسی کنیم و به دنبال یافتن راه حل های علمی برای آن ها باشیم.
 

وی در پایان خاطرنشان کرد: این اندیشه و تفکر است که می تواند ما را در همه امور به موفقیت و موقعیت های مطلوب رهنمون سازد.

 


ساناز نجدپور