شعار سال
 
 شهین باهر
دکتر ایرج شهین باهر
شهردار کلانشهر تبریز 
 
 عزتی
 دکتر محمد عزتی
معاون شهرسازی ومعماری
 
 شهرسازی
 
 راهنمای ارسال گزارشات مرحله ای

 
 دستورالعمل نماهای شهری
 
 تصدیق گواهی
 
تاریخ : پنجشنبه 8 آذر 1397     |     کد : 409

بررسی مغایرت های طرح جامع جدید شهر تبریز با حضور جناب آقای دکتر ایزدی معاون محترم شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی

بررسی مغایرت های طرح جامع جدید شهر تبریز با حضور جناب آقای دکتر ایزدی معاون محترم شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی

با توجه به وجود برخی مغایرتها در طرح جامع جدید نسبت به طرح جامع قبلی و آخرین طرح تفضیلی مصوب، نیاز به بازنگری و بازبینی اجتناب ناپذیر بوده که در جهت مرتفع نمودن این نقیصه روز سه شنبه مورخ 97/09/06 جلسه ای در محل دفتر سرپرست محترم استانداری آذربایجان شرقی و با حضور معاون محترم شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی، سرپرست محترم استانداری، شهردار محترم تبریز و مدیرکل راه و شهرسازی استان تشکیل گردید. 
 

در این جلسه موارد مغایرت توسط دکتر عزتی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفته و مقرر گردید موارد جهت طی مراحل اصلاح و بازنگری در طرح جامع به دبیرخانه شورایعالی شهرسازی و معماری ایران ارجاع گردد. 

در ادامه معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی به همراه مدیرکل راه و شهرسازی استان، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز، شهردار منطقه هشت و کارشناسان از بازار تاریخی تبریز و اقدامات شهرداری در احیاء و بازسازی این مجموعه فاخر و ارزشمند که در مرداد ماه سال 1389 خورشیدی به عنوان بزرگ ترین بازار سرپوشیده جهان در یونسکو به ثبت رسیده است بازدید به عمل آورده و از عملکرد شهرداری در این زمینه تقدیر نمودند. 

 

لازم به ذکر است شهرداری تبریز در طی سال گذشته و جاری حدود 4500 متر مربع از سطح معابر بازار تاریخی تبریز را همسو با سیاست های تبریز 2018 مرمت و کف سازی نموده است. 


ساناز نجدپور