شعار سال
 
 شهین باهر
دکتر ایرج شهین باهر
شهردار کلانشهر تبریز 
 
 عزتی
 دکتر محمد عزتی
معاون شهرسازی ومعماری
 
 شهرسازی
 
 راهنمای ارسال گزارشات مرحله ای

 
 دستورالعمل نماهای شهری
 
 تصدیق گواهی
 
تاریخ : يکشنبه 20 آبان 1397     |     کد : 407

رسالت شهرداری در بازآفرینی شهری، افزایش نفوذپذیری و گسترش فضاهای عمومی شهری(در قالب توسعه پارک، فضاهای سبز و تفریحی) می باشد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری کلانشهرهای کشور اعلام نمودند؛ مهمترین اقدامات و برنامه های شهرداری ها در برنامه جامع بازآفرینی شهری، بازگشایی مسیرها، توسعه پارک ها و فضاهای سبز و اماکن تفریحی در محلات مصوب بازآفرینی شهری پایدار در چارچوب طرح های توسعه شهری می باشد.

ایشان همچنین با تشریح قوانین و مقررات بازآفرینی شهری و آئین نامه اجرایی آن و نیز قانون برنامه پنجساله ششم توسعه کشور به نقش نهادهای تخصصی دولتی در احصاء مناطق ویژه نیازمند بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و دسته‌بندی طرح‌های واقع در مناطق با اولویت اشاره کردند و بر تخصیص 70 درصدی اعتبارات مورد نیاز برای مسیرگشایی معابر از سهم دولت تاکید نمودند.

دکتر محمد عزتی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز همچنین به وجود بیش از 40 معبر نیازمند بازگشایی در بافت های فرسوده و حاشیه نشین با حدود 60 هکتار اشاره و اعلام کردند در صورت اجرای تعهدات و تکالیف مندرج در قوانین بازآفرینی شهری از سوی نهادهای بالادست و تسریع در اجرای پروژه های گشایش معابر در بافت های ناکارآمد، شاهد سرعت گرفتن نوسازی، توانمندسازی، و نیز انتقال خدمات و زیرساخت های شهری در این مناطق خواهیم بود.


ساناز نجدپور