مظفر سلیمانی
دکتر یعقوب هوشیار
شهردار تبریز
 
 عزتی
 دکتر محمد عزتی
سرپرست معاونت شهرسازی ومعماری
 
 شهرسازی
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  • TBZ-01
  • TBZ-01
  • TBZ-03
  • TBZ-04
 
 
  کاربری اداری - انتظامی و نظامی
ضابطه کاربری اداري - انتظامی

شرح استفاده در این کاربری مطابق مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری مصوب 89/04/10 خواهد بود .

دسترسي اراضي اداري مي‌بايست حداقل از طريق يك معبر محلي ناحيه‌اي تأمين شود. تأمين دسترسي دوم براي مراكز اداري با مساحت بيش از 1000 مترمربع الزامي است.

 حداكثر مساحت زيربناي مجاز 300 درصد مساحت كل زمين، سطح اشغال زمين 50 درصد تعيين مي‌گردد.

- دیوار کشی محوطه اداری به صورت یک متر دیوار و مابقي ارتفاع نرده خواهد بود .

ـ براي هر 100 مترمربع ساختمان اداري مي‌بايست دو واحد پاركينگ در نظر گرفته شود كه جزو زيربنا و تراكم محسوب نمي‌شود. فضاي باز محوطه مي‌تواند بعنوان پاركينگ مورد استفاده قرار گيرد.

ـ احداث زيرزمين براي استفاده‌هاي مختلف حداكثر به ميزان مساحت طبقه همكف مشروط بر آن كه ارتفاع سقف آن از كف زمين 140 سانتيمتر تجاوز نكند، بلامانع است و جز زيربناي مجاز محاسبه نمي‌گردد.

ـ رعايت دستورالعمل‌هاي مدون پدافند غيرعامل در احداث پاركينگ‌هاي اداري الزامي است.

-بايستي از قرارگيري بخش موتوري و پاركينگ ادارت، نهادها و ارگانهاي عمومي در لايه اول اين محدوده ها (قطعات مالكيت) به نحوي كه از معابر مجاور قابل رويت باشد اجتناب شود.


ضوابط تفكيك اداري - انتظامی : 

حداقل قطعات تفكيكي با عملكرد ناحیه‌اي 300 مترمربع و با عملكرد منطقه ای 700 مترمربع و عملکرد شهری 1500 متر مربع است.


سفارتخانه و كنسولگري:

ضوابط تفكيك و احداث بنا در كنسولگري‌ها براساس ضوابط كاربريهاي اداري - انتظامي بوده و احداث بناي 20 مترمربع در ورودي كنسولگري‌ها جهت پاسخگوئي به مراجعين بلامانع مي‌باشد.

تبصره- در صورت اعلام ضوابط و مقررات خاص در خصوص تفكيك و احداث بنا در اين گونه كاربري‌ها از طرف وزارت امور خارجه ضوابط مذكور ملاك عمل خواهد بود.


ضابطه کاربری نظامي :

شامل پادگانها و آمادگاههای موجود نیروهای نظامی و برابر ابلاغيه وزارت كشور، ادارات سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح


 
 محتوای 3

راهنمای استفاده از سیستم یکپارچه شهرسازی برای مهندسین محترم عضو سازمان نظام مهندسی: 


1) جهت استفاده از سیستم ابتدا باید نرم¬افزار Silverlight را برروی رایانه خود نصب نمایید. برای دانلود نرم افزار مذکور از تارنمای مایکروسافت به آدرس https://www.microsoft.com/silverlight استفاده فرمایید. 

2) برای اجرای سیستم شهرسازی باید از مرورگر اینترنت اکسپلورر (Internet Explorer) استفاده نمایید. 

3) به تارنمای سیستم یکپارچه شهرسازی در آدرس http://esup.tabriz.ir  مراجعه نموده و تنظیمات ذیل را در مرورگر اکسپلورر اعمال نمایید

 

4)  وارد سیستم شوید. 

  
5) جهت ورود به سیستم اطلاعات زیر را وارد نمایید:  
 
  • نام کاربری:     شماره عضویت
  • کلمه عبور:     کلمه عبور یکی از  4  گزینه روبرو می باشد:       1) 10 عدد صفر     2) کد ملی      3) شماره شناسنامه 4) بدون رمز (خالی)
  • شناسه:       قسمت شناسه خالی گذاشته


 
*در صورت بروز مشکل و عدم ورود به سیستم و خطای نام کاربری و کلمه عبور با قسمت انفورماتیک سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تماس حاصل نمایید. 

 


6) ابتدا بروی آیکون خود اظهاری کلیک نموده و سپس کلید ویرایش را انتخاب نمایید. 

 


 
7) تمامی فیلدهای موجود در هر چهار برگ ( مشخصات فردی – مشخصات تحصیلی – مشخصات تماس ) را تکمیل و اسکن تصاویر با کیفیت حداقل 100 کیلوبایت بارگزاری نمایید و در پایان کلید ذخیره را کلیک کنید. 

 


8) پس از تکمیل کلیه فیلد ها و ذخیره نمودن آنها به معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز مراجعه نموده و پس از احراز هویت و مهر امضا نمودن فرم مشخصات تکمیل شده در قسمت خود اظهاری و فرم تعهد چاپ شده از سیستم، سامانه برای شما فعال خواهد شد.


* در صورت بروز مشکل و عدم ورود به سیستم و خطای نام کاربری و کلمه عبور با واحد امور مهندسین معاونت شهرسازی و معماری به شماره 34793363 داخلی 6 تماس حاصل نمایید.